Vize İşlemleriDeğerli Pilot adayı arkadaşım, APA ya yaptığınız müracatınızla bundan sonraki yaşantınızda Havacılık Mesleğinde en önemli bir kariyer basamağı teşkil eden pilotaj eğitimine ilk adımınızı atmış oluyorsunuz. Sözkonusu eğitim kapsamında  “heyecanlı, zorlu, yorucu ve en önemlisi de sizlerin karar verme, hızlı düşünme, ingilizce anlama ve konuşabilme becerilerinizi” en üst düzeye çıkaracak olan ve bundan sonraki hayatınızda sizlere ve ailenize güzel imkanlar sunacak ve anlar yaşatacak bir kariyer fırsatı yakalamış bulunmaktasınız. Sizleri APA olarak şimdiden tebrik ediyoruz.

Değerli Pilot aday adayı arkadaşım, öncelikle, alacak olduğunuz tüm eğitimlerin Türkiye ve Türk Sivil Havacılığı ile herhangi bir bağlantısı yoktur.

Programa asgari Lise Mezunu gerekli sağlık ve dil yeterliliği kriterlere sahip her arkadaşımız katılabilir. Müracaat eden adaylar birinci öncelikle, APA Dil Uzmanı tarafından yapılacak online  İngilizce konuşma , dinleme ve anlama konusunda yaklaşık 10 dakika sürecek, sizlerin Okuma, Dinleme, Anlama yeteneğini ölçen online teste tabi tutulurlar. İngilizce yeterlilik konusunun aşılmasını müteakip, Vize işlemlerine başlanılacaktır.

Amerika’ya gelebilmek ve Uçuş Eğitimi alabilmek  için M1 (Occupational Training) vizesi almalısınız. Sizlere Vize safhası ile ilgili aşağıdaki çizelge yol gösterecektir. Ancak Vize işlemlerine başlamadan önce aşağıdaki gereklilikler yerine getirilecektir.

* Medical Check in Local Hospital  (Eğer bir sağlık probleminiz yoksa test Florida da yapılabilecektir.)   

 * Bank Statement of Financial Proof  Paper 

Amerika Pilot Akademisine Müracatınız yukarıdaki açıklanan maddelerin tamamlanması ile, size I20 belgesi adresinize Hard Copy olarak AirCargo ile postalanacaktır. (Posta Ücreti tarafınızdan APA Türkiye Hesabına yatırılması gerekmektedir.)

Lütfen aşağıda açıklanan safhaları şema üzerinden sırasıyla inceleyiniz.

Vize Mülakatı Öncesi yapılan İşlemler tamamlanmasını müteakip, VİZE randevsusu alınacak ve Randevu sabahı Amerikan Konsolosluğuna gidilecektir. Giderken yanınızda olması gereken evraklar; Passport,  I20 and  SEVIS Payment Paper..

Alacağınız Vize M1 Vizesi olup, bu vize Yurtdışı  mesleki uygulamalı eğitim çalışmalarını içerir. Genel izlenim şu ana kadar Tüm Öğrencilerimiz müracatlarında 5 yıllık M1 vizesi (Occupational VISA) alma hakkını elde etmişlerdir.

Vize Mülakatında aşağıdaki sorulara hazırlıklı olmanızı tavsiye ediyoruz. Bazen Amerika kı memur İngilizce bilginizi test etmek istiyor olabileceğinden İngilizce konuşalım şeklinde başlayabilir. 

Aşağıdaki konuları çalışarak gitmeniz Interview Süresini ve sonucunu etkileyebilecektir.

1.Why do you want to go to USA to become a pilot ?

  In Turkey , The number of flight schools is not sufficient and the flight training costs are almost Double compering to USA. In addition to these, Turkish Flight Schools offering us 24 Calendar months to become a Commercial Pilot. Whereas that US Flight School I ll attend offered me just 6 months to complete the program.

  1. Does the US license have validity in TURKEY?

      Actually , No. Turkish Civil Aviation Authority (CAA) doesn’t accept to fly in TURKEY with FAA CPL. So, FAA Commercial Pilot License needs to be converted to Turkish License,  following a couple of written exam and Practical test in TURKEY or EUROPE where ever I want… It s easy to convert because of the mutual recognition between the Civil Aviation Authorities globally..

  1. How did you contact with USA Flight Schools ?

  I always visit the aviation fairs settled in ISTANBUL on the yearly basis, I visited the boots belonging to the USA Flight Schools and also I did research on Google and I found a couple of Flight School which are affordable and trustable..  and requested the quoted prices for Commercial Pilot License (CPL). I sign off the agreement and paid front payment.

  1. Do you think to stay in USA after having your pilot licenses?

  No Sir, I have a family in TURKEY and I m very family-oriented man. I ll come back and look for a pilot job in TURKEY. I ll just take advantage of affordable price of USA Flight Schools.

  1. Do you have any English Score including TOEFL/IELTS ?

  Actually No, The liaison (Contact) personal of USA Flight School who is responsible for English Proficiency Check tested my English via Skype, in terms of speaking, reading, understanding more than 10 min  and sent me the I20 Paper Work. 

I think  I don’t have to have any English Score to apply to USA. 

Vize Memuru size Hayırlı Olsun diyecek ve 3-5 iş günü içerisinde adresinize Pasaportunuz Vize Damgası vurulmuş olarak yollanacaktır. Bundan sonra şemada açıklanan işlemler başlayacaktır.
APA tarafından sizlere Havacılığın temellerini açıklayan bir İngilizce çalışma dokümanı ve Aviation Communication ses dosyaları e mail olarak gönderilecektir.

UMIT OZTURK,

Amerika FAA/EASA Flight Training Chief (CFII)

USA : +1 407 729 6843

pilot@amerikapilotakademisi.com

www.amerikapilotakademisi.com