Türk Pilotlarına Muhteşem İlgi… Pilotlar Kariyer Fırsatları İçin Toplandı..Havayolu şirketlerinin pilot ihtiyacını karşılamak için dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen toplantılarından biri bugün İstanbul’da düzenlendi.

Pilot Career Show adı altında İstanbul’da bir otelde düzenlenen kariyer buluşmasına çok sayıda Türk pilot katıldı. Türk şirketlerden Pegasus ve SunExpress’in de katıldığı, stand açarak görüşme yaptığı toplantıda Emirates başta olmak üzere Avrupa ve Asya’nın önemli havayolu şirketleri için pilotlarla görüşmeler yapıldı.

Türkiye’deki döviz kurunun yükselmesi ile birlikte maaşları önceki yıllara göre değer kaybeden pilotlar, cazip teklifler sunan şirketlerle görüşme fırsatı buldu.

Özellikle Asyalı ve Körfez havayollarının yüksek maaş tekliferiyle karşılaşan pilotlar broker firmalar vasıtasıyla da toplantıya katılmayan şirketlere başvuruda bulundu.

Bir çok firma dolar ve euro bazında maaş teklif ederken pilot ihtiyacı olan firmalar arasında en yüksek maaşı A320 tipi uçak için pilot arayan VietJet oldu. VietJet’in kaptan pilotlara 18 bin dolar, F/O’lar için 8 bin dolarlık teklifinin Türk pilotların aklını çelip çelmeyeceği merak konusu oldu.

APA olarak hedefimiz , Amerika Programı ile sizleri Tüm dünyada korkmadan ve her türlü mülakatı başarabilecek eğitim ve desteği vermektir. Unutmayın Bir pilot Amerika da çar ise dünyanın her yerinde uçabilir.

Sizleri Özel Online Kariyer toplantılarına Pek yakında davet edeceğiz.

 Related posts

Leave a Comment