Ticari Pilot Olma Şartlar Nelerdir ?
Amerika Pilot Akademisi’nde (APA) pilot olmak için gerekli belli başlı kriterler bulunuyor. Minimum 18 yaşında olmak, sağlık yönünden bir kusuru bulunmamak (renk körlüğü, tansiyon, kalp rahatsızlığı, üst seviye astigmat vb.), en az lise mezunu olmak ve yeterli İngilizce seviyesine (min B2 seviyesi) sahip olmak, okulumuzun ICAO Level Uzmanı ile yapacağınız online 5 dk lık sınavda başarılı bunlardan başlıcalarıdır. Bunların dışında SHGM’nin yetkilendirdiği hastanelerden birinde 1. Sınıf Pilotaj muayenesinden geçip pilot olmak için gerekli sağlık koşullarına uygun olduğunuzu rapor etmeniz bizim açımızdan çok önem arzeden hususlardır..

TCFT Stuart Florida daki Uçuş Okulumuzu diğer  uçuş okulları ile kıyaslama yapmak gerekirse farkımız;

  • Ümit ÖZTÜRK farkı .. (Uçuş Okulunun bir çalısanı olarak sizlerle birlikte olmak size sanırım bir güven verecektir.)
  • Zaman (Accelerated flight training, toplam 270 Saat Uçuş Eğitimi),
  • Bütçe (EASA ATPL Lisansı ücretiniz 54.5. K),
  • Hazırlayıcı başlangıç uçuş Eğitimi. Yaklaşık 10 saat Nazari ve 5 saat Simulatör Uçuş Eğitimini kapsamaktadır.
  • Dil eğitimi seviyesi B2 den az olan adaylara koordineli bir şekilde Amerika da 8/10 Haftalık Hazırlayıcı Dİl Eğitimi, Genel İngilizce, Aviation English, Communication, Listening and Speaking konularında toplam 120 saat ders verilmektedir. Öğretmenler Amerika lı olup ortamda Türk Öğrenci bulunmamaktadır.
  • Yurtdışı tecrübesi avantajı ile Lisanslarınız olan Amerika FAA CPL, AEASA ATPL Avrupa Lisansı, Türkiye JAA FCL ATP Lisanslarınız ile dünyadaki tüm havayolu şirketlerine korkusuz, çekinmeden müracaat edebileceksiniz..

ZAMAN

Öncelikle, Amerika da en elverişli hava koşulları yılın ortalama 320 günü ile Florida dadır. Ve birçok uçuş okulu uçuş eğitimlerini Florida da konuşlanarak icra etnektedirler. . Yılın 320  günü sahip olduğu elverişli hava koşulları sebebi ile birçok uçuş okuluna ev sahipliği yapan Florida bu eğitimi almak ise sadece 6  ayınızı aacaktır.

Yani kabaca, Sİz TCFT nde  okulunuz uçuşlarınızı FAA CPL VE easa 14 TEORİ dersini tamamlayarak bitridiğinizde Toplam 10 ay süre zarfında , Türkiye’de hala okulunuzun devam ediyor olması muhtemel bir olasılıktır. Amerikan Pilot Lisansınızı aldık, 14 teori ders tamam olduktan sonra Avrupa’da ki Uçuş Okulumuzda sadece 3 hafta süren Lisans Dönüşüm Uçuşunuz kalacaktır. EASA Çevrimlerimiz, MALTA, POLAND, CEKYA Ülkelerinde anlaşmalı olduğumuz uçuş okulları tarafından yapılacaktır. Çevrim sonrası alacağınız Lisans Türü EASA ATP Lisansı olup, tüm dünya da geçerlidir.

BÜTÇE

İkinci önemli faktör eğitimine ayırdığınız bütçedir. Türkiye’de herhangi bir havayolu şirketinin mezun olduktan sonra iş garantisi vaadi ile pilot adaylarından talep ettiği eğitim ücreti 65.000-80.000 Euro arasında değişmektedir. APA ise sizler için en makul bütçeyi tasarlayarak içeriği aşağıdaki şekilde olan uygun bir paket hazırlamıştır. Bizlerin toplam EASA ATP Fiyatımız 54.500 US Dolarıdır.

Konu ile ilgili sıkça sorulan sorular linkimizi lüften inceleyiniz.

Amerika da Uçuş EASA ATP Hakkında Merak Edilenler ….

Ödemeniz ile ilgili kolaylık sağlayan seçenekleri sizlere sunmaktayız. Faizlerin yükselmesi nedeniyle sizlere sunduğumuz banka kredi seçeneklerimizi sizlere tavsiye etmiyoruz.

Yalnız şunu bilmeniz önem arz etmektedir. Amerika da Uçuş Eğitimini başarı ile tamamlayan adaylarımızın iş bulma süreçleri lisanslarını almalarından sonra ortalama 4 /6 ay civarındadır.  İşe başladığınız takdirde bir yardımcı pilotun  aldığı minimum aylık Türkiye de 20.000 Türk Lirası , Avrupa da 3500-4000 Euro, Ortadoğu da 5000 dolar, Asya da ise 6000 doların üzerindedir.

Ümit ÖZTÜRK
Founder of APA

Stuart FLORIDA


Related posts

Leave a Comment