THY İngilizce Sınavı: DyNED Sınavı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
Arkadaşlar , THY na müracaat işlemi sonucunda yaklaşık 10 gün içerisinde İngilizce sınavı için davet maili alacaksınız. THY bu konuda iki kural uygulamakta;

  1. Toefl/ILTS (75/6.5) Notu olanlar.
  2. Notu olmayanlara yönelik İngilizce sınavı davetiyesi..

İngilizce sınavı, İstanbul da THY Eğitim Merkezinde yapılıyor, yazılı bir (written exam) ile dinleme (listening) bölümlerinden oluşmakta. Toefl/ILTS sınavına göre daha basit ve az çalıştırmayı gerektirmekte.
DynED sistemi Programı üzerinden sizi sınav yapıyor sistem.  DynED sisteminde soruların, sizin bir önceki soruya verdiğiniz yanıta göre değiştiğini bilmeniz faydalı. Yanı sorular zorlaşıyorsa siz iyi yoldasınız. Kömür atmaya devam ediniz. İçeri alındığınızda size gösterilen yere oturup, kayıt yapıyorsunuz ve deneme amaçlı ilk 8 soru deneme sınavı, Arkadaşlar sınav zaman kontrollü bir sınav. Hızlı olmalısınız. Yani bir bakıma Toefl/ILTS ye benzetilmiş. Cevaplama süreniz başarı için çok önemli. Sınav iki bölüm.. Written exam ve Listening Exam..

part 1 ve 2 sınavları başlıyor. Süreci iyi kontrol edebilirseniz Part II başlıyor . Kisaca ne kadar soru cevaplarsanız o kadar iyi. Sınav da soru sayısı dinleme kısmında sizin performansınızla alakalı artabilir /azalabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=JwbY6OuB8QA linkinde bir arkadaş bu soruları kabaca açıklıyor. Lütfen linke giriniz.

Müteakiben bir mail daha alacaksınız. Bu mailde Istanbul THY Eğitim Merkezine boy kilo ölçümü var. 

 

Related posts

Leave a Comment