THY 2 nci Pilot Alma Kriterlerini Hafifletmeye Devam ediyor..

THY Önümüzdeki dönemde pilot sıkıntısı içerisine girmemek için tedbirlerini artırmaya başladı. Aşağıdaki ilan bize şunu gösternektedir ki, Ortalamanın üzerinde bir ingilizceye sahip olan herkes THY na 2 nci Pilot olarak önümüzdeki aylarda girebilecektir. İşte bu tezimizi doğrulayan bildirim..

Türk Hava Yolları, yetiştirilmek üzere aradığı 2. pilot adaylarıyla ilgili bir duyuru yayınladı. Duyuruda, mülakat sürecinde 2 defa olumsuz durumuna düşen adayların sürece tekrar dahil edildiği bildirildi.

THY Açıklaması:

Kurul mülakatı sürecinde re-test olumsuz (2 defa olumsuz) durumunda olan adaylarımız sürece tekrar dahil edilmiştir.

Bu kapsamda 2017 yılı ve öncesinde yayınlanan ilanlarımızda başvurusu bulunan adaylarımıza “Evrak Kontrol ve Boy-Kilo Ölçüm” süreci daveti yapılacaktır.

Adayların ilana başvuru yapmaları gerekmeksizin bilgilendirme mail yoluyla yapılacaktır. Tarafına mail ulaşmayan bu kapsamdaki adaylar kokpitistihdam@thy.com mail adresi ile iletişime geçebilir.

Adaylar THY A.O resmi web sitesinde yer alan güncel ilan kriterlerine uymaları koşuluyla süreçlere devam edeceklerdir.

Dil belgesi geçerliliğini yitiren adaylara, THY A.O tarafından yapılacak dil sınavında başarılı olmaları koşuluyla, Kurul mülakatı süreci öncesine kadar (yaklaşık 2 ay) dil belgesini tamamlamaları için süre tanınacaktır.

DLR-1 ve CRM sürecini başarıyla tamamlayan adayların sonuçları, adayın sınava katılmış olduğu tarih itibariyle 2 yıl geçerlidir. Diğer süreçlerde geçerlilik süresi bulunmamaktadır.

Süreçleri geçerliliğini yitiren adaylar “Evrak Kontrol ve Boy-Kilo Ölçüm” sonrasında tüm süreçlere tekrar katılım gösterecektir.
THY A.O. süreçlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Related posts

Leave a Comment