Pilot Olmak İsteyen Adaylara Duyuru..

Kıymetli Arkadaşlar,

Hergün sizlerden gelen sorular ve istekler paralelinde önümüzdeki günlerde yeni youtube videolarını yayınlayacağım.
Havacılık ile ilgili çalışmalarım sadece Uçuş Eğitimi üzerinde değil sevgili arkadaşlar. Havacılık bir bilim ve bu bilimde yaş ve tecrübe olarak bir adım önde yer almış biz havacılar sahip olduğumuz BYB olarak kısalttığım Bilgi-Yetenek-Beceri leri sizlere aktarmak durumundayız.

Bugün sizlere öğrencilerimden elde ettiğim değişik yaklaşımları aktarmak istiyorum.

Konu başlığım şu.. Amerika ya Pilot Eğitimi için gelen, buna para , emek ve zamanını adayan, özverilerde bulunan tabirimi maruz görün bir bakıma kendini kurban eden bir aday neler yapmalı ?

KURAL I: Birinci Kural Öğrenci, Student Pilot , Uçuş Hocasını çok iyi okumalı ve her dediğini anlamalı, onu zorlamalı ve böylece BYB lerini aşama aşama kendine mal edecek şekilde ÇOK AMA ÇOK ÇALIŞMALI.. Çevresel şartlar, ailevi sorunlar, kız/erkek arkadaş,ülkesinde gelişen durumlar onu ABD de bulunduğu dönemde hiç ama hiç etkilememeli hatta teğet bile geçmesine müsaade etmemelidir.
Gevşeklik YOK.. Sıkı sarılın hocanızın ipine ve sizi alıp götürmesine müsaade edin..
Neden yazıyorum bunları sizlere ? Yaşanmış tecrübeler var.. Onlardan zamanı gelinde bahsedeceğim. Videolar da.. Acele etmeyin öğrenmek için.. Her şeyin bir zamanı var..

KURAL II: Diğer bir kural.. Şartlanmazsanız odaklanamazsınız. Okuduğunuzu anlamazsınız. Yani kafanızda bu işi bitirin BEN PİLOT OLACAĞIM.. NOKTA.. nüme çıkan her tür güçlük beni etkilemez. Yolum Belli.. Hocamın istedikleri belli. Zaman ve program belli . Herşey bende ve benim kontrolümde.

Related posts

Leave a Comment