Yurt Dışında Uçuş Eğitimi Alacaklar. Sakın Kandırılmayın. Hele İngilizceniz B2 nin üzerinde değil ise sakın ama sakın bu işe girmeyin..

YURT DIŞINDA UÇUŞ EĞİTİMİ ALACAKLAR….

Uçuş eğitiminde Ana öncelikler,

İngilizce konusunda sizlere Mevcut ingilizcenize katkı sağlayacak seçenekler öne çıkarılmalı. Seçeceğiniz Uçuş okulu neresi olursa olsun, sizin İngilizce yeteneklerinizi geliştirecek olan Eğitim kadrosunun ingilizce yeterliliklerini sorgulayınız.

Mutlaka sabit fiyat garantisi isteyiniz. Süreçleri ve uçuş saatlerini inceleyerek EASA FAA regulasyonlarına uygunluğunu mutlaka ve mutlaka belirleyiniz.

Seçeceğiniz Uçuş Okulunun CAA bilgilerini İnternetten sorgulayınız.

Zaman planlaması çok önemli. PPL IR CPL süreçlerinin ayrı ayrı zamanlama ve uçuş saatlerini isteyiniz. Eğer süre uzuyorsa biliniz ki bir problem vardır.

Uçuş Eğitim Organızasyonlarıa ait kendi bünyesindeki Uçak sayısını, Bakım sistemine sahip olup olmadığını, Uçaklarının Yıllık ortalama uçuş saatlerini alınız. Eğer Kendi bakım sistemi yoksa ve uçaklarını kiralık olarak (lease) ile işletiyorsa eğitiminiz aksayacaktır.

İş bulabilmeniz için en önemli şart Airline Firmalarının tüm sınavları İngilizce olması nedeniyle, Seçeceğiniz Uçuş okulu mutlaka ve mutlaka sizin mevcut ingilizceniza katkıda bulunmalıdır. OLMAZSA OLMAZ..

En önemli husus: Uçuş eğitiminde psikolojiniz bozulmamalı. Okulunz sizlere zorluk, ilave masraf , ilave zaman vb konular ile geldiğinde sizin moral/psikolji durumunuz etkilenebilir. O nedenle hızlandırılmış eğitim en önemli seçenek olmalı.

Herkese yardımcı olabileceğini düşündüğüm bu bilgileri lütfen arkadaşlarınızla paylaşınız. Paranız, emeğiniz, huzurunuz ve en önemlisi Sizin sağlığınız değerli.

Eğer İngilizce bilgi almak isterseniz Sizlere ICAO Level belirleme seviyenizi belirleme konusunda Uçuş Okulumuzun ICAO Sorumlusu Betania Hanım yardımcı olacaktır.

İngilizce Deneme ve seviye belirleme sınavları için

TOEFL ve ILTS ile ilgili sizlere yol gösterecek ve evinizden çalışmanıza imkan verecek iki adet Online Çalışma sitesi önereceğim: Biraz ingilizce grammer bilginiz varsa bu siteler sizlere Konuşma ve dinleme yetenekleriniz üzerinde yardımcı olacaktır.

https://www.cambly.com      https://www.notefull.com/

Sağlıcakla Kalınız..

 

Related posts

Leave a Comment