Pilot Kuleye Çarptı.

Pilotun bir kadın nedeniyle strese girerek hayatına son verdiği belkide havacılık tarihinde ilk kaza olacak. : Afrika Ülkesi Bostvana da meydana gelen Kazada Pilot Kayatını kaybetti. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.
ELde edilen bilgilere göre, Beechcraft B200 Super King Air model Uçak Pilotu gün içerisinde bir kadın nedeniyle tartışmaya karışması ve psikolojisinin bozulması nedeniyle, uçakla intihar girişimi şeklinde söylentiler konuşulurken, Havaalanı içerisinde düzenlenen Matsieng Flying Club etkinliğinin üzerinden 3 kez alçak uçuş yaparak deneme yaptığı ve son geçişinde de ATC Hizmet Binası ve Kule olarak kullanılan üniteye çarpması sonucu uçak alev topuna dönmüş ve Pilot hayatını kaybetmiştir.

Bu arada etkinliğin düzenlendiği yerde bulunan katılımcılar, son geçişin oldukça alçak olduğunu ve sonrasında kazanın meydana geldiğini ifade etmişlerdir.
Kazanın bir intihar girişimi olması üzerinde Araştırma yürütülmekte olup, Pilotun karıştığım olayla ilgili çalışmalar Havacılık Birlimi tarafından derinliğine araştırma başlatılmıştır.


Etkinliğe katılan personele ait olan 13 araç ise kullanılamaz hale gelmiştir.Related posts

Leave a Comment