Para Ödemeden Pilot Olmak İsteyenlere Güzel HaberLütfen bu fırsatı kaçırmayınız..

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, yetiştirmek üzere üniversite mezunu (lisans), iyi derecede İngilizce bilen Türk pilot adayları arıyor. Eğitim sürecinde adaylardan hiçbir ücret talep edilmeyecek.

SunExpress’in Ayjet ile birlikte yürüttüğü yeni pilot yetiştirme programına katılan adaylar, yaklaşık iki yıl süresince alacakları MPL eğitimi neticesinde başarılı oldukları takdirde eğitimi takip eden sekiz yıllık süreçte ve sonrasında SunExpress çatısı altında görev alacaklar.

Programın masrafları ise katılımcıların alacakları maaşlar üzerinden düzenli olarak yapılacak kesintiler ile karşılanacak.

SunExpress İnsan Kaynakları Direktörü Bülent Yurt, “Normal şartlarda pilot olmak isteyenler özel okullarda iş garantisi olmadan ciddi paralar ödeyerek pilotluk eğitimi alıyorlar ve mezun olduktan sonra da iş bulma telaşına düşüyorlar. Bu program sayesinde, adaylar eğitimleri için ilk etapta hiçbir ücret ödemeyecekler” dedi.

“Bütün masraflar bu işbirliği tarafından karşılanacak” diyen Yurt şöyle devam etti: “Eğitimlerini tamamlayıp SunExpress’te çalışmaya başladıklarında bu masraflar küçük meblağlar olarak maaşlarından kesilecek. Bu uygulamamızla hem eğitim masraflarını ödeyecek gücü olmayan pilot adaylarına da bu şansı sunmuş olacağız hem de eğitimleri sonunda iş garantileri olacak” dedi.

Programa başvuru yapmak isteyen adaylar, katılım kriterlerine ve başvuru ilanına SunExpress’in web sayfası hr.sunexpress.com ya da kariyer.net’den ulaşabilirler.

İşte detay bilgiler, Online Müracaat yapabilirsiniz.

https://www.kariyer.net/is-ilani/sunexpress-pilot-yetistirme-programi-2134793

SunExpress, Alman ve Türk havacılığından gelen köklü birikimi ve 29 senelik heyecan verici deneyimiyle sizi gökyüzünde bir hayal dünyasına davet ediyor.


Haydi, çocukluk hayalinizi yaşamak için hâlâ çok geç değil, yeter ki harekete geçin.

İstenilen genel gereklilikler;
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı
  • Eğitim başladığında asgari 21, azami 30 yaş içerisinde olmak
  • En az lisans mezunu
  • Askerlik görevini tamamlamış ya da asgari 3 yıl tecili bulunan
  • Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olan
  • Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmayan
  • Part-MED standartlarında düzenlenmiş geçerli Class 1 sağlık sertifikası alabilecek

İŞ TANIMI

SunExpress yukarıda açıklanan kriterlere sahip olan kişilerin tüm masraflarını karşılayarak adayları pilot yapıyor !

10 yıllık iş garantisi verilecek program pek çok fırsatı beraberinde getiriyor. Eğitim başlangıcı ile beraber SunExpress personeli olarak aramızdaki yerinizi alacaksınız.

Kriterlere uygun olan adaylar bilgilendirme toplantılarına çağırılacaklar ve program ile ilgili detaylar verilecektir. Başvuru için tek kanal bu ilandır. Mail, LinkedIn ya da diğer kanallar ile iletilen CV’ler kabul edilmemektedir.

Tüm adaylarımıza başarılar diler, son yılların en büyük fırsatını değerlendirmelerini tavsiye ederiz.

 


Related posts

Leave a Comment