Neredeyse Yarım Milyon Dolar. Türkiye Cumhuriyeti Bu maliyetlere katlanamaz ?

Cumhurbaşkanlığı VIP uçak filosunda bulunan TC-CAN tescilli Airbus A340 tipi uçak 19 saat 36 dakikalık uçuşla rekor kırdı. Airbus 340 400 Modeli Uçağın bir saatlik Uçuş maliyeti 21.000 Dolar olarak en düşük maliyetle hesaplandığında, toplam 19 satlik Uçuş İçin 406 bin dolar bir maliyet, havalimanı vergi, Havasahası geçiş ücretleri hariç ortaya çıkan maliyet.. Bu uçak oraya ne maksatla gitti. Bu uçak 400 yolcu ile Uçuyor. Uçaktaki yolcu sayısı 200 ün altına düşerse İşletim maliyetlerini karşılamıyor. Havacılık Böyle bir şey işte….

Cumhurbaşkanlığı VIP uçak filosunda bulunan TC-CAN tescilli Airbus A340 tipi uçak 19 saat 36 dakikalık uçuşla rekor kırdı.

CUmhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yeni Zelanda’da camide yaşanan saldırı sonrası ziyaret için dün gece Yeni Zelanda’ya uçtu. Oktay ve Çavuşoğlu’nu taşıyan TC-CAN tescilli Airbus A340 tipi uçak bu uçuştabir rekoru da kırdı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkan TC-CAN, 19 saat 36 dakikalık uçuş sonrası Christchurch Havalimanı’na indi. TC-CAN’ın yaptığı bu uçuş aktarmasız olarak yapılan en uzun VIP uçuş olarak tarih geçti. 

Son söz;
* O kadar mesafeye özel uçakla gitmenin ne manası yok?
* Vatandaş vergilerini vatandaşa harcamalısınız. Bu uçuş için harcanan 400 bin dolarlık sadece yakıt parası sizin cebinizden çıkmadı tabii.
* Seçim arafesinde savurun bakalım nereye kadar? Kontrol edecek bir mekanizma yok çünkü.. Yetimin hakkını sizmi savunacaktınız. Evine ekmek alamayan insanları bir insan olarak düşünün bakalım..
* Damat Albayrak artık pes etti gözüküyor. Hal ortada borç içinde yüzüyoruz. Üztelik kredi bulamama nedeniyle Staratejik varlıkları satışa çıkardınız.
* Bu maliyet THY na vatandaşa girsin .. Yaşanan olay tam bir israf tabii ki kınamaktan başka bir şey yapamıyoruz.. Bu ekip planlı bir tarifeli uçakla 20 bin dolara mal edilebilirdi. Pardon birileri tasarruf tedbirlerimi diyor. İnanmıyorum.
* Bu gezi çok mu gerekli? Amaç nedir ? İstenilen amacı çıkın açıklayın.

* Bizim ülkemizde de onlarca bombalama,katliam oldu,ISID olarları üstlendi, yani müslüman müslümanı öldürdü. yüzlerce insan öldü, onlar da insan ve müslümandı, hangi ülke ki içlerinde müslüman ülkeler de var bizi ziyarete geldi ki hemen biz gidiyoruz?
* Yürümeyen siyasi sistem, ekonomik çöküş ile Müslümanların hamisi biz miyiz? İslam dünyası bunu kabul etmediği halde biz niye bu işi yapıyoruz?

Related posts

Leave a Comment