Küresel Piyasalarda İş Bulma İmkanı
Küresel Piyasalarda İş Bulma İmkanı : 

Arkadaşlar Havacılıkta kariyer çok önemli, çalışacağınız şirketin ismi ve lokasyonu size sunulan teklifler.. Fakat, başlangıçta sizlere tavsiyem şu : Lütfen çok seçici olmadan, ülke gözetmeden uçuş saatlerinizi 45 ton üzeri bir uçakla geliştirin. Gerekli tecrübe ve birikimi elde etmenizi müteakip, suyun akışını siz değitirebilirsiniz.

Global Piyasalarda İş İmkanları:

Evet Sevgili arkadaşlar, sizlerin sorularına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Elinde Pilot Lisansı olarak Geçerli EASA ATP, ICAO Level 4 (Aviation English Level), Geçerli Medical Check Class I olan, herhangi bir Type Rating I olmayan  arkadaşlara yönelik  ne tip imkanları var. Neler yapılmalı ? Rakipleriniziz sizden üstün tarafları neler gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Kısmi bir SWOT yapacağız.. 

Sevgili Arkadaşlar elinde lisansı olup iş arayan ve ingilizcesini belirli bir seviye ye getiren arkadaşlar için bu yayını kanalımda yapmak istedim. Biliyorum binbir zorluklar ve yüksel miktarlardaki ödemelerle; Ayjet, Erah, Afa, Davut, Güneydoğu Havacılık, Anadolu Üniversitesi, Okan , Özyeğin  vs FTO organizasyonlarından mezun oldunuz, ve şimdi arayışlar içerisindesiniz. 2016 krizi ile Havacılık Sektöründeki daralma sizleri de vurdu. Sizlere iş garantili eğitim diyenler oldu , paranızı aldılar.. Tip eğitimi de verdiler, fazladan 30/40 bin Euro ödemek zorunda kaldınız. Ancak, hala endişelisiniz, banka kredisi kullandınız, borç aldınız, annenizin evini sattınız. Türkiye deki şartlarda malum, değişme emaresi göstermesi uzun vadede zor gibi görünüyor. Arz talep dengesi pilotlar aleyhine bozuldu ve havayolu şirketlerinin pilot olan siz arkadaşlarımızdan para kazanma fırsatı ortaya çıktı. Sular çekilince karıncaların balıkları, sular yükselince balıkların karıncaları yemesi örnegi iyi bir örnek..

Biliyorum. Kafanızı kemiren, sizi uyutmayan, huzurunuzu bozan soruyu biliyorum..  Şimdi ne olacak peki : Buradan bu pozisyondaki arkadaşlarıma seslenmek istedim buradan.

Son söyleyeceğimi İlk söylemek istiyorum ki.. Konuya odaklanın.

Sevgili arkadaşlar ; lütfen Türk Havacılık Şirketleri üzerine yoğunlaşmayınız. Çünkü sundukları çözümler, cost effective olmayıp, Tip eğitimini vermelerine rağmen maalesef asgari ücretin biraz üzerinde maaşlarla sizleri uçmak zorunda bırakabilirler. Maalesef şu anda; tip sertifikalı işsiz pilotlar grubu oluştu… Ne yapmalıyım ?

Öncelikle şunu söylemeliyim. Sürekli bir arayış içerisinde olmalısınız. İlgi alanlarınız potansiyelin en yüksek olduğu Asya, Ortadoğu, Afrika ve Avrupa firmaları olmalı. Amacımız, herhangi bir ücret ödemeksizin veya en düşük maliyet ile 45 Ton üzeri bir uçağa Type Rating veren firmaları bulabilmek olmalıdır. Sizler için öne çıkan pazarları kabaca tanıtmak istiyorum.

Çin şu anda Hindistan ile birlikte Uluslararası havacılıkta en hızlı gelişme kateden ülke konumunda. Son dönemde Türk Kimlikli pilotlara da kabul vermeye başladı. Ve işe başlayıp uçanlar var. Sizin sahip olduğunuz şartlarda kabul yapıyorlar yani, genel olarak eğer herhangi bir tipte uçuşunuz yok (Non-rated First Officers), Geçerli EASA ATP, ICAO Level 4 (Aviation English Level), Geçerli Medical Check Class I var. İşte sizlerin sürekli arayış içinde olacağı firmalar ve bunların Insan kaynakları Career İlanlarına ait çalışmalarımızın özeti.


Arkadaşlar Asya da çalışılabilecek ülkeler gelişmişlik sırasına göre; Honkong, Japan, Singapore, South Korea, Indonasia, Tayvan, China, India, Except Malaysia and Philippines..

Ortadoğu da Çalışılabilecek Ülkeler; UAE, Katar, Saudi Arabia, Kuwait (Citizenship), Omman, Jordan (AirJordan),

Global Piyasalarda İş İmkanları:

Ülke adı yazarak; pilot career katar şeklince google araması yapmalısınız. Aşağıdaki linkler size sadece örnek olması açısından, bir fikir vermesi amacıyla seçilmiştir.

1.Middle East :
http://careers.qatarairways.com/qatarairways/vacancysearch.aspx
http://www.emiratesgroupcareers.com/pilots/
https://careers.flydubai.com/jobs/first-officer-dubai-assessment-centre-1023

2.Asia:

https://www.singaporeair.com/en_UK/us/careers/cadet-pilots-career/

http://www.evaair.com/en-us/about-eva-air/careers/job-openings/pilots/pilot.html
https://www.crewresourcesworldwide.com/ajxportal

  1. America :
    https://www.hawaiianairlines.com/about-us/careers/pilot-recruiting
  2. Europa :
    https://www.jobs.net/jobs/aegeanair/en-gb/job/Greece/FLIGHT-CREW/J3P2YH61GC8X5XPZ59R/

Arkadaşlar; “Tüm HAVACILIK ŞİRKETLERİ AŞAĞIDAKİ BELGELERİ” İstemektedirler.

Öncelikle; Belgeleriniz hazırlayın ve yolculuğa çıkmaya hazır olun. Başlangıç için heryere gitmeye hazır olmalısınız. 

Current Valid ATP A License, At least ICAO Level 5/6 degree, Medical Check Class I, Logbook Endorsement including valid ME endorsement..

Atamız nasıl Sakarya da tarihi emri verirken hedefi belirlediOrdular İlk Hedefiniz Akdenizdir..” 

Arkadaşlar, sizin ilk hedefiniz birinci “öncelikle Asya ve Pasifik Bölgesi olacaktır”

Yolunuz ve bahtınız açık olsun..

Amerika Pilot Akademisi FLORIDA

 

 


Related posts

Leave a Comment