İşte APA’nın Amerika Pilot Eğitimi Seçenekleri

Değerli Öğrenciler Amerikan Pilot Akademisi olarak gururluyuz ve sizlere en iyiyi sunma gayretlerimiz devam ediyor. Yeni Lokasyonumuz West Palm Beach ve FAA Onaylı Uçuş Simulatörümüz ile uçuş maliyetlerini düşürme gayreti ve sizlere en kısa hedefe giden yolu sunmaya gayret ediyoruz.. Bu yolda tek istediğimiz Özveri, Güven ve dirençli olmanız. Nedenlerini aşağıda açıklayacağız.

Pilot Olmak ve Zaman/Paranızın değerini artırmak için sadece aklınızı kullanmak yeterli değil. Size gerekli bilgi, deneyim ve yeteneklerini aktaracak mentorlara da insanımızın ihtiyacı var. Neden mi ?

Çünkü Pilot olmak için İlgili Sivil Havacılık Regulasyonunu bilmek, konuya hakim olmak, Hangi uçuş safhasında kaç saat uçuş yapılacağından emin olmanız gerekir. Aksi halde insanlar sizleri , para/zaman ve enerji yönüyle kullanabilirler.
APA Hızlandırılmış Eğitim seçeneği ile sizlere sırasıyla Aşağıdaki Üç safha ve bu safhaları detaylandıran çizelgelerde FAA  (Amerikan)/EASA (Avrupa) ve JAA FCL ATP (Türk) Lisanslarına giden yol kısa ve öz olarak verilecektir.
Not: Amacımız sizi EASA ATP A Lisans sabibi yapmaktır. Bu lisans şu an Dünyanın her yerinde kabul görmektedir.

 1. FAA Amerika Uçuş SAfhası :
  Toplam Üç safha PPL, IR ve PIC bölümlerinden oluşan ve max 5 ayda tamamlanacak 185+10 H Uçuş Eğitimi. Amerika/Florida/ West Palm Beach, Lakeland/Florida, Airglades/Clawiston FLORIDA..
  Not: Amerika ya gelmeden önce Türkiye den Avrupa Shengen Vizesine de Müracaat ederek aynı zamanda EASA Veri tabanına da kaydınız Avrupa daki Uçuş Okulu tarafından yapılacaktır.
  Kabaca Uçuş Eğitimi alınacak lokasyona ait bilgilerimiz.
  Yılın 12 ayı Hava Uçuşa müsait, Uçuş Öğretmenleri her üç uçuş okulumuzda da  Tamamen Amerika lı .. Spanic Amerikalı olup, aksan problemi yaşamayacaksınız. (Burada bir çok uçuş okulu Latin Amerika menşeli öğretmenleri Ucuz olması açısından kullanmaktalar !!) Okyanusa 10 dakika mesafedesiniz, her gün denize girme şansınız var. Bisiklet sizin için en iyi ulaşım vasıtası.

  Phase I safhasında Amerika da toplam 185+10 saat Uçuş EĞitimi alacaksınız. PPL (Private Pilot License, yaklaşım 1.5 ay sürmektedir.) Safhasını müteakip,  JAA ICAO veya EASA Uçuş Okuluna ve veri tabanına kaydınız yapılarak Online eğitim Sİsteminiz size mail olarak şifreleriyle yollanacaktır. Amerika da ders çalışmaya başlayabileceğiniz gibi Amerika eğitimi sonrasında da bu programı başlatabilirsiniz. Çoğunlukla öğrenci Arkadaşlarımız Amerika da ingilizce pratik üzerinde yoğunlaşmaktadırlar ve teori dersi çalışmasını eğitim sonrasına bırakmaktadırlar.

 1. Türkiye JAA ICAO veya EASA Avrupa 14 Ders Teori Eğitim ve Lisans Dönüşümü Safhası.(Amerika Sonrası )
  Bu safha Amerika sonrası 14 ders konusunda yoğunlaşacağınız ve zamanınızın büyük bölümünü oturup online (size açılan hesap üzerinden- Aviation Exam ) ders çalışacağınız (konuları ve soruları ezberleyeceğiniz) bir zaman süreci. Bu dersleri çok didiplinli bir çalışmayla 3/4 aylık dönemde bitirenler olduğu gibi, 7/8 aylık dönemde bitirenler de var. Tavsiye: Disiplin, Konsantrasyon, Özveri, Başarı.. İşte Alacağınız dersler ve bizce tespit edilen en uygun Üç Oturumluk Sınav dizgisi.
 

Temel hedef 14 sınav ve başarıldıktan sonra aşağıdaki basit ve sizi hedefe götüren EASA ATP Lisansınız elinizde olacak. Toplam ortalama 10 ay diyoruz . Ama hatırlatalım 14 derse tam bir konsantrasyon sağlayarak bunu bu sürede yapabilirsiniz.
İşte Avrupa Uçuş Safahatı ve dönüşüm uçuşlarınızın saat bilgileri. Neden Bu açıklamaları yapıyoruz. Sİzlerin para/emek ve zamanı değerli. Dolayısıyla sorgulamanız ve ne yaptığınızı bilmeniz çok ama çok önemli.

How to get to JAA FCL ATP A License ?

 1. EASA ATP Lisansınız ELinize geçmesini Müteakip Türk Sİvil HAvacılığına yaklaşık 1100 TL harç yatırarak dilekçe ile başvuracaksınız ve sizlere bir hafta içerisinde Türk Pilot Lisansınız gönderilecektir.
  İşte bu süre zarfında alacağınız Lisanslar.
  Sizlere Pilot OLma Yolunda başarılar Diliyor ve Çok sevdiğim Şu anlamlı resmi sizlerle paylaşmak istiyorum.
  UMIT OZTURK,

  Amerika FAA/EASA Flight Training Chief (CFII)

  USA : +1 407 729 6843

  pilot@amerikapilotakademisi.com

  www.amerikapilotakademisi.com

Related posts

Leave a Comment