İNGİLİZCE YETERLİLİK TESTİ

Değerli Pilot adayı arkadaşım,

EASA ATPL Amerika Uçuş Eğitim Programının en önemli olmazsa olmaz unsuru sizlerin İngilizce Konuşma , Dinleme ve Anlama yeteneklerinin Uçuş Eğitimine başlamadan önce istenilen seviyede olmasıdır. Uluslar arası havacılık terminolojesinde ICAO Level 4 yeterlilik olarak adlandırılan bu seviyeye ulaşmadan Amerika’daki kurslarımıza katılamazsınız.

Amerika Eğitimine katılmak isteyen arkadaşlarımızdan ilk istediğimiz husus, dil yeterlilik seviyesi ve varsa dil yeterliliğini gösteren bir resmi evrağı varsa APA ya sunmalarıdır. Şu hususu Unutmayınız , Amerika daki eğitimde dinleme / anlama/ konuşma becerilerinin tekemmül etmiş olması gerekmektedir. Bu yetenekleri tescillenen adaylar süratle müracaatı müteakip en geç 20 iş günü içerisinde Amerika da eğitime başlayabileceklerdir.

Herhangi bir geçerli notu olamayan adaylara ise Online  İngilizce yeterlilik (konuşma/okuma ve anlama bölümlerinden oluşan 10 dk .lık) sınavın sonucuna göre kendilerine bilgi verilecektir. Sınavdan konuşma/okuma ve anlama bölümlerinden  en az % 60 başarı elde eden adaylar Doğrudan Amerika daki kursa katılma hakkını elde edebileceklerdir.

NOT: Yapılan Online İnteraktif mülakat sırasında İngilizce yeterlilik seviyesine erişemeyen % 50-60 arası dilimde kalan adaylara bir imkan olarak, Amerika’da 8 haftalık İngilizce yoğunlaştırılmış Dil Eğitimi (Okuma/Dnnleme/Konuşma) programı kapsamında (ortalama günlük 6 saat) dil kursu planlaması yapılabilecektır. Eğitmenler Amerika’lı Dil sertifikalı İngilizce  öğretmenleridir ve Uluslar arası Öğrenci deneyimleri vardır. Program süresi sizlerin performansı kapsamında belirlenecektir. Kısaca, bu kursun maksadı sizleri süratle içinde bulunduğunuz ortama Listening, Understanding  ve Speaking yetenekleri açısından intibak ve oryante etmektir.

Kursa ilişkin detaylar :

UMIT OZTURK,

Amerika FAA/EASA Flight Training Chief (CFII)

USA : +1 407 729 6843

pilot@amerikapilotakademisi.com

www.amerikapilotakademisi.com