İngilizce Uçuş Eğitiminde Önemli. Fakat; Amerika Uçuş Eğitiminde başka neler kazanacaksınız..
TCFT APA Uçış Eğitim Organizasyonu olarak sizlere Uçuş Eğitimi dışında sizlere neler Amerika da bulunduğunuz sürece kazandırılacak onları konuşalım istedik. Neden mi ? Çünkü Amerika ya gelen her öğrencimizin geldğinde hayran kaldığı ve ayrılırken ahhh hocam .. Keşke benim ülkeminde yaşam standartları bu şeklide olsa idi şeklinde konuşmalarından yola çıkarak sizlere Amerika da Uçuş Eğitimi dışarısında neler kazandırılacağı konusunda elde edilen tecrübelerimizi incelemeye çalışalım.

En Önemli Konuları önem derecesine göre inceleyelim.
  • Fırsatlar ülkesi Amerika’da eğitim sistemi oldukça kolaydır. Eğitim fırsatları aklı çalışan insanlar için oldukça ucuz ve burs imkanları vardır. Bu tabii ki Uçuş eğitiminde de geçerlidir.
  • Demokrasi kültürü, insanca yaşama ve saygı burada en önemli insanın yşam sevincini artıran önemli tercih sebeplerinden birisidir.
  •  Bir lokantaya veya kafeye gittiğinizde olağan olan bir şey vardır.  Amerika’da bir lokantaya gittiğinizde istediğiniz kadar su isteyip ücretsiz bir şekilde içebilirsiniz. İçecek otomatlarında ilk ödediğiniz içecek sonrası sınırsız içecek içme şansınız vardır.
  • Ülkenin mobil ağ 5G şebekesi sistemi oldukça gelişmiştir. Örneğin 5000 fette uçarken sizler Cep Telefonu ile konuşabilir, App ile seyrüsefer yapabilirsiniz. BUda sizin uçuşlarda iş yükünüzü ve SA Situational Awareness konusunu oldukça kolaylaştırmaktadır. Ülkeni, köy, arazi, tarım bölgelerinde vs. her yerinde 5G çekimi vardır.
  • Florida Stuart ta Uçuş eğitimi süresince kalacağınız evde , tabiatla iç içe olmak sizlere huzur verecektir. Amerika ormanlarla kaplı doğa ülkesi bir ülke olduğu için evinizin bahçesinde geyik, tavşan, sincap görmeniz olasıdır. Bu ortamın korunmuş olduğunu ve sizlerin doğal bir ortamda yaşadığınızın en önemli göstergesidir.  Hayvanlarla iç içe yaşarsınız.

  • Her ürünün oldukça fazla alternatifi bulunmakta, çeşitlilik çok fazla. Seçmekte zorlayabilir fakat herkese uygun bir şeyler olacaktır. Sizlere burada yaşamaya başladığınızda en uygun ürünleri sizlerin nerede bulacağınızı paylaşacağız.
  • Kaliteli yaşam : ABD’deki tüketici haklarının çok yüksek bir şekilde korunuyor olması bizleri en çok mutlu eden en önemli husus. Bir örnek olsun diye açıklayalım; Amerikalı Sam Amca, Adidas’dan ayakkabı alıp 1 senede ayakkabı dağılırsa o ayakkabıyı mağazaya yedirir ve parasını geri alır. O yüzden Nike ABD’ye gönderdiği ayakkabıları en kaliteli fabrikalardan seçiyor ki iadelerle ve tamirlerle uğraşmasın. Nike sadece bir örnekti ve uluslararası birçok şirket bu şekilde işliyor. Özel indirim günlerinde, Her ürünün sadece en ucuzunu değil aynı zamanda en kalitelisini alma şansına sahip olursunuz. Bu günlerin sayısı yılda 3 veya 4 adet olabilmektedir. Örneğin Black Friday, Independence day, Cyber Monday, Green Monday , Super Saturday vb.
  • Yaşam giderleri uygun yerleri ve zamanlarını bulduğunuz taktirde Türkiye standartlarından biraz fazla maliyetle sizleri mutlu edebilecek seviyededir. Araba ve benzin fiyatları dışında elektronik eşya, market alışverişi, marka kıyafet vs. çok ucuzdur. Birer örnek vermek gerekirse iPhone 8 Plus 256 GB: 680 Dolar. Etin kilosu ise 4 dolar, tavuk kilosu 3 dolar vb. Yalnız burada hizmet yani emek değerli olması nedeniyle Hizmet almanız durumunda biraz daha fazla ücret ödemek zorunda kalacağınızı bilmelisiniz.
  • Amerika , Dünyada nüfus yoğunluğunun en az olduğu ve kişi başına en fazla toprak düşen ülkelerinden birisidir. Dolayısıyla insanların çok büyük bir çoğunluğu büyük, müstakil, garajlı ve bahçeli evlerde otururlar. ABD’de toplam şehir alanlarının ve imara açılan bölümlerin toplam topraklara oranı %4. orman, tarım alanları, çöl ve diğer açık alanların toplama oranı %96. örneğin FLorida’un %85’i imara kapalı ve imara izin verilen bölüm %10’luk dilimdedir.

  • Amerika yı refah ülkesi yapan en önemli etken : Kişi başına düşen milli gelirdir. ABD 58.000 $ ile 6. sırada yer almakta.*Kişi başına düşen milli gelir, (GNI per capita)  bir ülkede yaşayan insanların ortalama refah düzeyini ifade eden bir kavramdır. Kişi başına düşen milli gelir, sadece bir ortalamanın göstergesidir. Bu gelir, bir ülkede yaşan bireylerin ulusal gelirden aldıkları gerçek geliri göstermez.

Şimdilik bu kadar Amerika nın yaşam şartlarını sizlere kısaca özetlemeye çalıştık.

Saygılarımızla

APA


Related posts

Leave a Comment