FAA CPL-ME Amerika Ticari Pilot Lisansı

Bu program Amerika da çalışmayı düşünen Pilot Adaylarına yöneliktir. Program sizleri Amerika da herhangi bir havayolu şirketine müracaat edebilecek şekilde, Hızlandırılmış Eğitimi kapsamaktadır. Programa ilişkin detaylar aşağıda açıklandığı gibidir. 

Amerika da Pilot Eğitimi tamamlamayı müteakip, bazı adaylarımız burada kalarak Greencard (çalışma izni veren) almak suretiyle (Lottery, H1 statüsü, Amerikalı ile evlilik vb.) burada kalmışlardır. Ancak burada kalıp işe girmek için en az 1000-1500 saatlik bir uçuş tecrübesi elde etmek gerekmektedir. Bu bir FAA regulasyonu olup, yaklaşık 2012 yılından bu yana uygulanmaktadır. Bu programın ücreti Toplam 42.500 Amerikan doları olup, hızlandırılmış program olarak uygulanmaktadır. Ücret tek defada tahsil edilmektedir. FAA CPL A Programı Çift Motor (Multi Engine) eğitimini de içermektedir. Uçuşların tümü Cessna 172 Model Uçaklar ile icra edilmektedir.

Konaklama imkanı APA tarafından Yabancı Aile Yanında konaklama şeklinde (Host Family) sizlere sağlanmaktadır. Hazırlayıcıı Başlangıç Eğitimi safhasında,  APA ya ait Simulator imkanı olan yerkeşke de misafir edileceksiniz. Öğrencilerin aynı ortamda iki Türk olacak şekilde kalmaması konusunda APA gerekli tedbirleri alacaktır.

Ücret tahsili Vize İşlemlerin tamamalanmasını müteakip, Amerika ya gelmeden önce yapılacaktır.

Eğitim Kapsamında alınacak Eğitim Modülleri ve ortalama süre ve ücret bilgileri özetle aşağıdaki gibidir.
Private Pilot Training 8-12 Weeks 14.75 K, ortalama 45-60 Uçuş Saati, yer dersleri, yazılı sınav  ve Kontrol Uçuşu (Pratik Uçuş SInavı). 
Instrument Pilot Training, 8-12 Weeks, 10.75 K, ortalama 35-45 Uçuş Saati ve Kontrol Uçuşu. (ICAO JAA ATP Lisans Kriterlerini Karşılayacak Uçuş saati 55 ve üzeri Uçuş Saatidir.)
PIC Uçuşları (Time Building), 4-6 Weeks, 7.5 K, 105 Uçuş Saati. (ICAO JAA ATP Lisans Kriterlerini Karşılayacak Uçuş saati 105 ve üzeri Uçuş Saatidir. PIC Uçuşlarının % 20 miktarı Alet Uçuşu Olarak icra edilecektir.)

CPL-ME Training, 3-4 Weeks, 10 K, Ortalama 26-30 Uçuş Saati, yer dersleri, yazılı sınav  ve Kontrol Uçuşu (Pratik Uçuş SInavı). 
Not: Uçuş Saatleri Öğrenci Pilotun İngilizce seviyesi ve yetenek kriterlerine göre azalabilir, artabilir. Uçuş saatlerinde meydana gelebilecek artışlar, Examiner ile yapılacak olan uçuştaki başarısızlık ve diğer bir Pratik sınavı alma, bu sırada Öğrenci Pilotla yapılacak ilave eğitim takviyesi ayrı bir şekilde hesaplanacaktır.  Uçuş Eğitim Koordinatörü ile yapılacak değerlendirme sonucunda Toplam Ücrete ilave edilir.Ve Öğrenciden tahsil edilir.