EASA 14 Teori Sınavı Nedir ? Nasıl Çalışılmalı ve bilinmesi gerekenler nelerdir..
Sevgili Arkadaşlarım; bana çoğunlukla gelen soruların başında olan bir konu başlığı da EASA 14 Teori sınavı idi. Neden alınmalı, zorluk derecesi, en iyi planlama nasıl olmalı okunuları sizinle paylaşmak istiyorum..

FAA CPL Lisansından EASA ATPL Lisansına Dönüşüm İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır ? Sorusunu buğün cevaplayacağız.

Öncelikle, Avrupa birliği üyesi bir ülkede bu işi yapmak durumundayız. Gellim Nasıl sorusunun cevabına ?
Birinci Öncelikle, 14 EASA Teori ders sınavları EASA Ülkesinde Uçuş Okulunuzun, ATO Yetkisine sahip (Approved Training Organisations (ATO)), kontrolünde alınacaktır.
Medical Check Class I , EASA Ülkesinden alınacaktır.
Eğer ICAO Level 4 (English Proficiency in Aviation) yok ise bu belgeninde alınması gerekmektedir. Ancak Uçuş Eğitiminizi ABD de aldı iseniz, aldığınız lisanslar Level 4 belgesi hükmündedir. Zaten bu ifade lisansınızın arkasında yazmaktadır.

Uçuş Loogbook.. Uçuş Okulu sizlerin Logbook kayıtlarını inceleyecek ve şu uçuşları yaptığınızı teyit edecektir. (logbook, which has to show more than 100 hours (PIC + dual taken into account to reach the 100 hrs) and that you have minimum 25 hrs dual and 15 solo, with a XC of minimum 150Nm with landings on 3 different airfields.)

Sınavlara çalışma da ve sınava girmede ki sıralama neden bu şekilde olmalı. İşte gerekçeleri.

Kabaca söylemek istediğim, özverili bir çalışma temposu ile bu sınavlar 5 ayda hallediliyor. 3 ayda geçen de var. Sizlerle paylaşabilirim. Ama sadece bilin. Sadece odaklanma, hedefe koşma ve başarma..
Şİmdiden başarılar diliyorum hepinize..

UMIT OZTURK


Related posts

Leave a Comment