DyNED İngilizce Testi ve Başarı Kriterleri. Formüller.
Tekrar Merhaba Arkadaşlar,  Türkiye’nin en köklü kurumlarından birisi olan Türk Hava Yolları, birçok insanın çalışmak istediği bir yer.
Bu sınava gireceklere başlıca tavsiyeler; Unutmayın çok kısa sürede sizlere 40/60 soru sizlerin performansınıza göre zorlaşarak ve hızlanarak gelecektir. Bu detay çok önemli..

  • Öncelikle, Öncelikli Yapmanız gereken Mevcut İngilizce seviyenizin tespiti. Eğer hiç bir sınav almadıysanız bu şart. Size tavsiyem Video sonunda ve APA sitemizde yayınladığımız İngilizce yeterlilik şemamızı incelemeniz.https://tracktest.eu/english-levels-cefr/ sitesinden seviye testinizi basit 10 dakika içerisinde alabilirsiniz. Sizi başlangıçta 20 soru ile test ediyor. Tamamen Grammer sorularıdır.
  • İkinci ve en önemli adım ise, Kulaklığınızı takın ve de dinlemeye anlamasanızda başlayın. Seviyenize göre paşajlar seçin.
  • Üçüncü aşama anladıklarınızı tekrar edin, tekrar edin. Kaçırdıklarınız olacak onları not alın ve yazın. Anlamadıklarınızı 3 ve 4 ncü dinlemede anlamış olmanız gerekli.
  • Bu sınavda başarının anahtarı, lütfen tabirimi mazur görünüz ” ne kadar kömür atarsanız o kadar ileri gidersiniz.” Kulaklığınız başınızda hep olsun lütfen ve onu hiç ayırmayınız. Hatta yatarken dahi diyelim..
  • Lise ve üniversitede aldığınız İngilizce eğitimi, temelinizi oluşturuyor. Ancak geçen yılların ardından, bu temelin üzerine ne koyabildiğiniz oldukça önemli. Kelime dağarcığınızı geliştirmeniz bundan ötürü önemli. English Word Building, English Word Power  yazarak Google yapın, telefonunuza application indirin. Günde bu şekilde en az 20 kelime kazanabilirsiniz.
  • İngilizce gramer bilginizi, online mecralar ile test çözerek takip edebilir, yazılı kaynaklarla güçlendirebilirsiniz. Size tavsiyem English Grammer in USE, Raymond MURPHY Lacivert renkli olanı  bu işin bugüne kadar yazılmış en iyi grammer kitabı, Hemen kitapçınıza gidiniz veya online sipariş vererek temin ediniz. Bu kitap iki haftalık bir plan ile sayfa sayfa okunmalıdır.
  • DyNED te En önemli kısım ise, İngilizce bilginizi karşınızdakine ifade edeceğiniz konuşma kısmıdır. Uluslararası bir markada, yolcularla doğrudan temasta olacak bir memur olarak çok iyi bir şekilde İngilizce konuşabilmeniz önemlidir. Yani aynanın karşısına geçerek Pratik çalışmasını diksiyonunuzu geliştirerek yapınız. AYNA ÇALIŞMASI çok önemli..
  • TOEFL ve ILTS ile ilgili sizlere yol gösterecek ve evinizden çalışmanıza imkan verecek iki adet Online Çalışma sitesi önereceğim:    https://www.cambly.com      https://www.notefull.com/

Şimdilik Bu kadar
Çalışmalarınızda BAşarılar diliyorum.

 

Bizlerin Öğrencilerimiz için hazırladığımız İngilizce Hazırlık Paternini sizlerle tekrar paylaşıyorum.

 

Tekrar BAşarılar..
UMIT OZTURK


Related posts

Leave a Comment