CORENDON HAVAYOLLARI İLK 500 ŞİRKET ARASINDA

Corendon Havayolları, Fortune Dergisi’nin yayınladığı Fortune 500 Türkiye Listesi’nde bu yılda ilk 300’e girerek 3. kez Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer aldı.

ABD’de yayımlanan ve dünyanın en itibarlı iş dergisi olan Fortune, 1955 yılından bu yana “Fortune 500” markasıyla dünyanın en büyük şirketlerini açıklıyor. Türkiye´de de 2007 yılından bu yana düzenli olarak hazırlanan “Fortune 500 Türkiye”nin Temmuz 2014´te açıklanan 2013 sonuçlarına göre Corendon Havayolları listeye 297. sıradan girerek bir kez daha Türkiye´nin en büyük 500 şirketi arasında yer aldı. 

Batuğhan Karaer Şirketleri net satışlar, faiz/vergi öncesi kar-zarar, aktif toplam ve öz kaynak değerlerine göre sıralayan Fortune 500 Türkiye’nin sonuçlarını değerlendiren Corendon Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Batuğhan Karaer şunları söyledi: “Dünyanın en prestijli araştırmalarının başında gösterilen değerlendirmenin Türkiye ayağında yer almak bizler için gurur verici. 2004 yılında temelleri atılan Corendon Havayolları 10 yıldır sürdürdüğümüz istikrarlı büyüme politikaları sayesinde bugün Türkiye´nin ve Avrupa’nın önde gelen firmalarından birisi olarak yoluna devam ediyor. Dünya genelindeki ekonomik sıkıntılardan dolayı birçok şirketin ancak büyüklüğünü korumakla yetindiği bir dönemde gerek Türkiye pazarında gerekse yurtdışında yeni pazarlarda büyüyerek ciromuzu kontrollü bir biçimde arttırıyoruz. Bu büyüme potansiyelimiz sayesinde önümüzdeki sene sıralamamızı daha da ileriye taşıyarak sektördeki yerimizi sağlamlaştırmak hedefi ile çalışıyoruz.Gerek hizmet kalitesi gerekse sektöre getirdiği yeniliklerle uluslararası hava taşımacılığının önde gelen firmaları arasında adından sıkça söz ettiren Corendon Havayolları, 2012 yılı itibariyle her sene sektörün en itibarlı değerlendirme araştırmaları Capital 500 ve Fortune 500 listelerinde ‘Türkiye’nin en büyük 500 şirketi’ arasında yer almaya devam etmektedir.” 

Related posts

Leave a Comment