Amerika Uçuş Eğitimini Ötekileştirdik, Farklılaştırdık.. İşte EASA Lisansı Başlangıç Hazırlık Eğitimi..Yaklaşık 5 yıllık deneyimlerimizi birleştirdiğimizde Ortaya böyle bir ihtiyaç çıktı.

APA yı Diğer Eğitim organizasyonlarından farklı kılan en önemli ve farklılık oluşturan Eğitim.. Hazırlayıcı Başlangıç Eğitimi.

Amerika Hızlandırılmış Pilotaj Eğitimi için Amerika’ya gelen Pilot Aday Adayları geldikleri günün sonrası Amerika da ilk Uçuşlarını yapacaklardır.  Bu uçuşun maksadı, o güne kadar edindiğiniz deneyimlerin havada nasıl olduğunu gösteren bir tanıtım ve oryantasyondur. Hızlandırılmış Uçuş Eğitimi Amerika bölümü 5 ay içerisinde tamamlanacak olup, Uçuş Okuluna adaylarımız hazırlayıcı başlangıç eğitimini alarak geçiş yapacaklardır. Bu hazırlayıcı başlangıç eğitimi PPL ve IR uçuşları başlamadan önce yapılacak olup,  ana maksatları şöyledir.

  • Uçuş Eğitim Bölgelerini tanımak, (Yaklaşık 3 saat gerçek Uçuş yapılacaktır.)
  • Havacılık İngilizcesini Uçuş Eğitimine başlamadan geliştirmek,
  • PPL Safhasında yer alan tüm konu başlıklarını (Subject Matters) incelemek ve Simulatörde Uygulamasını Yapmak, (Yaklaşık 10 saat Simulatör Eğitimi Planlanmıştır. Bu eğitim sırasında, başlıca uygulanacak konular, Traffic Pattern, Airplane Systems, Aerodynamic Principles, Airport and Airspaces, Airport Facility Director (AFD), Communication, Meteorology and Basic Weather Theory, VFR Navigation, Flight Computers, Flight Planning, XC- Cross-country Flight, VOR Navigation dan oluşmaktadır.
  • Yukarıda bahsi geçen konular ile ilgili safha tamamlandığında, sizler ile 2 saatlik bir gerçek Uçuş daha yapılacak ve bu uçuş ile, Simulatörde öğrendiğiniz tüm konuları gerçek uçuş ile bütünleştirmiş olacaksınız.
  • Uçulacak meydana ve çevredeki meydanların Alet Uçuş Prosedürlerini tanımak, anlamak ve uygulama seviyesinde simulatörde çalışmaktır.

Bu eğitimi müteakip, Uçuş Okulunda Uçuşlarınız başlayacak ve ALACAĞINIZ EĞİTİMİN VERİMİ ve İŞLEVSELİĞİ daha da artacaktır.

Amerika Eğitiminde Önemli olan nokta ; PPL (Private Pilot License) ve IR (Instrument Rating-Alet Uçuşu) safhaları bu eğitimin en kritik, özveri gerektiren ve motivasyonunuzun en üst seviyede olmasını gerektiren safhalarıdır. Bu eğitimler öncesinde APA sizlere  safhanın kritik bilgi ve uygulamalarını gerçek uçuş ve Simulatör eğitimi ile vererek maksimum başarıyı elde edebilmeniz hedeflenecektir.

APA değerlendirmesi şu şekildedir: Amerika ya gelen bir öğrenci en çok PPL (İlk Safha- Private Pilot) safhasında zorlanmaktadır.En kritik safha olan PPL , içerisinde yalnız uçuş (solo), gece uçuşu, yalnız seyrüsefer (solo cross-country) uçuşlarını kapsamaktadır. APA olarak hedefimiz, PPL safhasını kolaylaştırmak üzerine yoğunlaşmak olup,  Türkiye de başlayan Online Eğitim, Aviaition English ve Amerika da Uçuş Okulu Öncesi yapılan Başlangıç Hazırlayıcı eğitimler PPL safhasını ve sınavları süratle geçmenize katkı sağlayacaktır.
Benzer Eğitim PIC (Pilot In Command) Uçuşlarınız sırasında APA tarafından sizlere sunulacak IR (Instrument Rate) safhası öncesi Alet Uçuş Eğitimi, FAA Onaylı Redbird TD2, Redbird Jay ATD ile  yaklaşık 10 saat Uçuş planlanacaktır. Bu Uçuşun maksadı da başlangıçta verilen Hazırlayıcı Eğitim gibi, Uçacağınız meydana ait tüm basılı alet alçalmalarına ait prosedürlerin sizlere anlatılması ve uygulanmasıdır.

Amerika da APA nın temel hedefi, sizlere vereceği Hazırlayıcı Başlangıç Eğitimi konularının anlaşılmasını sağlamaktır. Bu sizlerde çok büyük bir farkındalık oluşturacak ve meslek hayatınız boyunca hep bu başlangıç eğitimi aklınıza gelecektir. APA yı ayrı ve üstün kılan en önemli özellik budur.

NOT: Uçuş eğitimlerinde günlük mesainiz full time olacak ve ortalama 2-3 saatlik günlük ortalama uçuşunuz planlanacak, bazı günler PIC (Pilot In Command) uçuşlarınızla birlikte 4-5 saat uçmanın hem yorgunluğunu ve hemde zevkini yaşayacaksınız. APA Programlarında  en önemli bilinmesi gerekli olan hususiyeti az zamanda büyük işler başarmanızı aklen, kalben ve fiziken kabullemeniz ve kendinizi programa odaklamanızdır.

Hazırlayıcı Başlangıç Eğitimi devam ederken, ” ilave olarak FAA Medical Check, TSA Parmak İzi Müracaatı,  On Line Aboneliklergibi yaklaşık 3-4  adet idari yapılması zorunlu olan Başvurular ve alınması gerekli izinler ile ilgili süreçlerde yürütülecektir. Uçuş Eğitimi haricinde icra edilecek bu faaliyetler (FAA Medical Check-85 $, TSA Parmak İzi Müracaatı 130$) için ödeme adaylar tarafından yapılacaktır.

Hazırlayıcıı Başlangıç Eğitimi safhasında,  APA ya ait Simulator imkanı olan yerkeşke de misafir edileceksiniz.

UMIT OZTURK,

Amerika FAA/EASA Flight Training Chief (CFII)

USA : +1 407 729 6843

pilot@amerikapilotakademisi.com

www.amerikapilotakademisi.com

APA’s Motto : English is the primary element of Aviation, even important rather than skill…So, English is an absolute must ! APA’s aim is to give you self confidence in Pilot Training and make you a pilot flying globally…Related posts

Leave a Comment