Amerika Pilot Akademisi’nde Hazırlayıcı Eğitim neden önemli ? Ne zaman Yapılıyor ve Amacı Nedir ?

Amerika Eğitiminde Önemli olan nokta ; PPL (Private Pilot License) ve IR (Instrument Rating-Alet Uçuşu) safhaları bu eğitimin en kritik, özveri gerektiren ve motivasyonunuzun en üst seviyede olmasını gerektiren safhalarıdır. Bu eğitimler öncesinde APA sizlere  safhanın kritik bilgi ve uygulamalarını gerçek uçuş ve Simulatör eğitimi ile vererek maksimum başarıyı elde edebilmeniz hedeflenecektir.

APA değerlendirmesi şu şekildedir: Amerika ya gelen bir öğrenci en çok PPL (İlk Safha- Private Pilot) safhasında zorlanmaktadır. Ve Amerika daki Uçuş Okulları Parayı tabirimi mazur görün bu safhada Öğrenclerden (Türk Amerikan farketmiyor) hamuduyla götürmek için çok ama çok nedenleri var. Bu nedenle, APA sizlere Hazırlayıcı Eğitimi Amerika ya gelmeden önce vize safhasında veriyor . Neler var bu eğitimde ? Neden İngilizce yapacağız ? Kaç gün sürecek ? Öğrenci olarak sorumluluklar neler ? APA bu safhada istenilen performansa ulaşamayan öğrenciyi Program dışı neden bırakıyor ?
Bugüne kadar çok tecrübeler yaşadık Amerika da . Maalesef tüm problem Alanları Amerika da PPL safhasının Performansında düğümleniyor. Sebebide temel eğitim olması. Dolayısıyla tüm odak stratejimiz Öğrenciye bu safha öncesi en bilinmesi gerekenleri İngilizce olarak vermek ve Amerika ya ilk ayak basmasından sonrada 15 saatlik “Can Uçuş”larını yaptırmak.İşte APA tarafından size verilecek ön hazırlayıcı eğitim konu başlıkları :

APA Private Pilot Subject Matters and Contents konu başlıklarını ve içeriklerini her öğrencimiz Amerika ya gelmeden önce almış olacaktır. Bu APA nın olmazsa olmaz kuralıdır.

En kritik safha olan PPL , içerisinde yalnız uçuş (solo), gece uçuşu, yalnız seyrüsefer (solo cross-country) uçuşlarını kapsamaktadır. APA olarak hedefimiz, PPL safhasını kolaylaştırmak üzerine yoğunlaşmak olup,  Türkiye de başlayan Online Eğitim, Aviaition English ve Amerika da Uçuş Okulu Öncesi yapılan Başlangıç Hazırlayıcı eğitimler PPL safhasını ve sınavları süratle geçmenize katkı sağlayacaktır.

Şimdiden Hepinize Başarılar.
APA

Related posts

Leave a Comment