Amerika Pilot Akademisi ile 13ncü ayda Tüm Dünyada Commercial Pİlot Olarak çalışabileceğiniz Lisanslarınızı Almanız..

Neden Pilot Olmalısınız ? Boeing Geçtiğimiz günlerde önümüzdeki 20 yıl içerisinde küresel anlamda Üretilecek Uçak ve Helikopter miktarları ve genel Pilot istihdamını kapsayan bir rapor yayınladı. Bu rapor neler diyor ona bir bakalım..

Amerika Türk Akademisi, çok hızlı yükselen dolar ve yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle, Pilot olma hayalleri olan Türk Gençlerine yapabileceği en uygun teklifi sunuyor.

Boeing Airbus 2010 yılı Pilot ve Teknisyen İhtiyacı öngörülerini revize ederek neredeyse 10 yıl önce ile kıyaslandığında talebin 1.5 kat arttığını, mevcut işgücü ile kıyaslandığında ise iki kata yakın bir artış olacağını duyurdu.

Dünyanın en büyük uçak üreticilerinden Boeing, gelecek 20 yıl için pilot talebini, bugünkü işgücünün iki katı olan 790 bin olarak öngördü.

Bu öngörü, Boeing’in bugün yayınladığı, “2018 Pilot ve Teknisyen Görünümü Raporu”nun dokuz yıllık tarihinde yapılan en yüksek tahmin olarak ön plana çıktı.

Teknisyen ihtiyacı için tahminini 648 binden 622 bine indiren Boeing, kabin personeli talebi için tahminini 839 binden 858 bine yükseltti. Boeing raporunda, iş jetleri ve sivil helikopter sektörü dikkate alındığında 155 bin pilot, 132 bin teknisyen ve 32 bin kabin personeline daha gereksinim olacağı da belirtildi.

Sevgili arkadaşlar, Bu hızlandırılmış program ile hem Amerika hem de ICAO JAA olarak adlandırılan Uluslar arası geçerliliği bulunan iki adet lisans almış olacaksınız, ve en kısa zamanda havayolu şirketinde şağ koltuğa oturmuş olacaksınız. 

İşte Programa ait detaylar :

 • Amerika ve Türk Ticari Pilot Lisansları,
 • Hızlandırılmış Uçuş Eğitimi,
 • İki Uluslararası Lisans Hem FAA CPL hem de JAA FCL ATPL,
 • 10/11 Ay, bu sürenin 6 ayı Amerika da 5 ayı da Türkiye de planlanmıştır. Bu süre tamamen sizin performansınız ile 9 aya indirilebilecek bir süreçtir. SÜreci etlileyen en önemli değişken 14 teori dersini almadaki çalışma performansınız olacaktır. Bugüne kadar elde edilen tecrübelerden, bu süreyi üç ayda tamamlayan öğrencilerimiz olmuştur.
 • Toplam 54.500 $ (Konaklama Dahil FAA CPL ME + Turkish ATP Conversion ) Sizlere uçuş eğitimi ile ilgili herhangi bir gizli ödeme dikte ettirilmeyecektir.

Sözkonusu programa katılımda şartlar:

 • İngilizce Yeterlilik: Yapalacak Online İngilizce sınavında başarılı olmak, Amarika lı Dil Sorumlumuz Beti Hanım sizlerle 10 dakika süre ile konuşma, okuma , anlama ve dinleme konuları üzerinde yeterliliklerinizi belirleyecektir.
 • Yeterli Finans Gücüne sahip olmak, Vize Prosedürlerinden biri olup bankada üzerinize veya size sponsor olan bir yakınınıza (baba, amca, hala vb.) ait hesapta toplam 45.000 dolar ödeme yapabilecek banka receipt ini sunabilmek,
 • Sağlık Yönünden Türk Sİvil Havacılığına kayıtlı olan yetkili hastanelerden (Istanbulda Doğan Hastanesi, Sefaköy en hızlı bir şekilde ek ücret ödemeden Uçuşa yeni başlayanlar için) Medical Check evrağını almanız gerekmektedir
 • Bu işelemlerin sonunda sizlere, Amerika dan Uçuş Okuluna Vize elabilmeniz için I20, Acceptance Letter adresinize gönderilecektir.
 • Amerika da Uçuş Eğitim Vizesi Çok Kolay ve hızla alınabilmektedir. İlk Müracaatınızdan yaklaşık 20/25  gün sonra Amerika da Uçuş Eğitimine başlayacak şekilde zaman planlaması yapmanız uygun olacaktır.
 • Vize alınmasını Müteakip, Amerika da Uçuş Eğitiminde öğrenci olabilmeniz için TSA Kontrolü denilen bir nevi güvenlik kontrolü yapılmaktadır. Bu işlemler Türkiye de başlatılacak, buraya geldiğinizde PArmak izi (fingerprint), FAA Medical Check işlemleri ile Uçuş Okulnda ilk uçuşlarınız başlamış olacaktır.
 • Hızlandırılmış Uçuş Eğitiminde ortalama günde toplam 3/4 saat uçuş planlanacaktır. Arzu etmeniz halinde uçuşlar Cumartesi / Pazar günleri de yapılabilecektir.
 • Amarika da Alacağınız toplam 3 Yazılı sınav, 3 Sözlü sınav, 3 Uçuş Testi sırasıyla: Private Pilot Eğitimi (PPL), Alet Uçuş Eğitimi (IR/IP), Ticari Pilot Eğitimi ve Çift Motor Eğitimi  (CPL and ME) bölümlerinden oluşmaktadır.
 • 14 teori dersine hazırlık çalışmalarınız Amerika da PPL eğitimi almanızı müteakip, Türk Sİvil Havacılığına kaydınız Türkiye Ankara konuşlu Uçuş Okulu Güneydoğu Havacılık (GDH) Tarafından yapılacaktır. Size açılan database üzerinden online çalışma toplam 450 saat olarak yapılacak ve Amerika da bu eğitimi tamamlamayı müteakip,  Türkiye de zorunlu sınıf oortamı dersleriniz olan toplam ortalama 100 saat lik eğitim sonrası, 14 teori dersini performansınıza göre, min 3 ay max 5 ay içerisinde tamamlayacaksınız.
 • Amerika sizin İngilizce yeterlilik seviyeniz gelişecek, dünyanın her bir tarafında iş bulabilmenize mkan sağlayacak lisans sahibi olacaksınız.

Amerika Hızlandırılmış FAA CPL JAA ATP Ticari Pilot Lisans Programı Detayları

Değerli Pilot adayı adayı arkadaşım, Amerika da Pilot Olma İsteğinizle ilgili olarak bize yaptığınız müracatınızla bundan sonraki yaşantınızda Havacılık Mesleğinde en önemli bir kariyer basamağı teşkil eden pilotaj eiğitimine ilk adımınızı atmış oluyorsunuz. Sözkonusu eğitim kapsamında  heyecanlı, zorlu, yorucu ve en önemlisi de sizlerin karar verme, hızlı düşünme, İngilizce anlama ve konuşabilme becerilerinizi en üst düzeye çıkaracak olan ve bundan sonraki hayatınızda sizlere ve ailenize güzel imkan ve anlar yaşatacak bir kariyer fırsatı yakalamış bulunmaktasınız. Sizleri şimdiden tebrik ederim. Amerika da yerleşik Uçuş Okulumuz ve Türk JAA ATP Lisans Programı ile bağlantılı Türk Uçuş Okulumuzun müşterek çatısı altında sizlere verilecek bu eğitim desteğinde, Amerika Uçuş Eğitim Sorumlusu, Öğretmen Pilot ve bir arkadaşolarak sizlere  alacağınız eğitimleriniz süresince Ticari Pilot Lisanslarınız Alınması süreci ve İş Müracaatlarının Yapılması Süreçlerinde destek verilecektir.

Sizden başlangıç safhasında tek istediğimiz buradaki eğitimi sürdürebilecek bir ingilizce bilgisine sahip olabilmenizdir. Karar aşamasından sonra sizlere online 5-10 dakika sürecek bir dil yeterlilik testi (okuma, konuşma, anlama yetenekleri) uygulanacaktır. Lütfen kendinizi rahat hissedin , bu bir sınav olmayıp, sadece sizin eğitim sürenizi ve burada yapacağınız eğitim masraflarını azaltmak ve sizi en kısa sürede Ticari Pilot Yapabilmemiz için bir gerekliliktir. Lütfen İngilizce Pilot Eğitimi yeterlilikleri konulu bilgi notumuzu Linkten okuyunuz.  https://www.amerikapilotakademisi.com/?p=599

Not: Bu sınavda yeterli olmayan adaylara 8-10 haftalık Amerika İngilizce hazırlayıcı eğitim programımız uygulanmaktadır. Dil Kursumuz Pompano Beach te günlük 5 saat İngilizce eğitimini kapsamaktadır. Dil Okulumuzun değerli sahibi Lassie siz APA öğrencileri ile yakınen ilgilenmektedir.

Bu eğitimden maksat, adayımızın İngilizce gelişimini yerinde izleyip takip sağlayabilmektir. Bu ayrı bir maliyet gerektirmekte olup, yoğun İngilizce eğitimini kapsamaktadır. Ortalama 8 haftalık kurs maliyeti sizlere yaklaşık 2.750 $ dır. (Konaklama Dahil, Kurs Lokasyonu ile konaklama yeri arasındaki mesafe 12 dk lık Bisiklet SÜrüş mesafesidir.)

Dil safhasını geçen arkadaşlarımıza, Amerika dan VİZE Müracaatı yapabilmeleri için M1 veya I20 olarak adlandırılan belge orijinal olarak yollanacaktır. . Vize Müracaatı ile başlayan ve yaklaşık iki hafta içerisinde tamamlanacak VİZE alım süreci heyecan dolu bir süreçtir. Hayatınızda her zaman hatırlayacağınız anılar ve tecrübelerle dolu bir iki hafta olacaktır. Lütfen Unutmayın Türkiye deki bu süreçte sizlere Uçuş Eğitimi maksadıyla, 25 saat Online Private Pilot Konularını Kapsayan İngilizce eğitim online olarak verilecektir. Amaç,  İngilizce basit Havacılık bilgilerinin yer aldığı temel eğitim süreci konularına Amerika Öncesi Hakim Olmaktır. Kabaca,  Buradaki maksadımız sizi havacılık eğitimi ile ilgili ısıtmaktır. 

Bu yorucu ve bir o kadarda zevkli geçecek olan 6aylık Amerika sürecinde, Pilot Aday Adaylarına uluslar arası geçerliliği olan (ICAO, FAA regulasyonlarındaki tüm uçuş Eğitim düzenlemelerine uygun ) hem FAA CPL hemde ICAO JAA  ATPL Ticari Pilot Lisansı Eğitimi ve bu kapsamda Amerika da 250 saat Uçuş Eğitimi yaptırılacaktır. (Türkiye de bu benzer lisans eğitimi sadece 190 saat olarak verilmektedir. Amerika da Ticari Pilot Eğitim Programında standart saat 250 saat Uçuş Eğitimidir.) Bu Uçuşlarda özetle sizlere üç şey öğretilecektir. FLY- NAVIGATE- COMMUNICATE becerileri. PPL safhasında Uçağı Uçurmayı, IR safhasında (Alet Uçuş Safhası) temel seyrüsefer kurallarını, tüm safhalarda ve yer derslerinde ise İngilizce İletişim becerilerinizi en üst seviyeye getireceksiniz. Unutmayın bu programın en önemli avantajı, hala hazırda sahip olduğunuz ingilizceyi yaklaşık yapacağınız 250 saat uçuş, bu uçuşlara air yer dersleri, uçuş önce/sonrası brifingler, sınavlar, Uçuş Kontrolleri derken toplam 400/500 saate yakın bir İngilizce eğitimine maruz kalacaksınız. Bu husus sizleri mezuniyet sonrası iş mülakatları, yabancı lisans sahibi olma, İngilizce hakimiyeti  vb konularda bir değil birkaç adım diğer rakiplerinizin önüne geçirecektir.

 • Amerika Uçuş Eğitim Programı Detaylarımız aşağıda izah edilen safhaları içermektedir. Lütfen aşağıda yer alan bilgileri dikkatli inceleyiniz. Uçuş eğitimlerinde günlük mesainiz full time olacak ve ortalama en az 2-3 bazen 4/5 saatlik günlük ortalama uçuşunuz planlanacak, bazı günler PIC (Pilot In Command) uçuşlarınızla birlikte 4-5 saat uçmanın hem yorgunluğunu ve hemde zevkini yaşayacaksınız. GÜVEN duygunuz gelişecektir. 
 • Bu programın en önemli bilinmesi gerekli olan hususiyeti az zamanda büyük işler başarmanızı aklen, kalben ve fiziken kabullemeniz ve kendinizi programa odaklamanızdır.
 • Private Pilot Safhası (PPL) : En kritik safha, içerisinde yalnız uçuş (solo), gece uçuşu, yalnız seyrüsefer (solo crosscountry) uçuşlarını kapsayan PPL safhasıdır. Bu safha eğitimlerine Türkiye de başlayan Hazırlayıcı başlangıç Eğitimi, Aviaition English ve Amerika da Uçuş Okulu Öncesi yapılan eğitimler katkı sağlayacaktır. Bu safhanın ilk 10/12 saatlik uçuş eğitim periyodu sizlere tarafımdan verilecektir.
 • Instrument Rating (Alet Uçuş Safhası): Bu safha Ticari Pilot Uçuş Hayatınızda sizlere en çok lazım olacak bilgileri öğreneceğiniz, 55 saate yakın Uçuşu kapsayan sadece uçuş aletlerine bakarak , dışarıdan herhangi bir referans almadan yapacğaınız uçuştur. Bu safhanın ilk 5/7 saatlik uçuş eğitim periyodu sizlere tarafımdan verilecektir.
 • PPL ve IR safhalarından sonra CPL safhası yer alacak, Time Building safhası ise Tüm safhalar devam ederken icra edilecektir. Son üç safha olan Time Building, Commercial Pilot ve Multi Engine safhaları en kolay geçeceğiniz ve alacağınız eğitimde sizlerin en çok hoşlanacağınız ve kolay geçilen safhalar olacaktır. Lütfen unutmayın, ilk iki safha olan PPL ve IR safhaları ne kadar başarılı ve aksamadan geçilirse başarı ve uçuşlarınızın size kazandıracağı katkı o kadar çok olacaktır.
 • Multi Engine safhası kursun son uçuşlarını yapılacağı safha olup, Havayoluna müracaatta aranan bir Sertifikadır. Çizelge de sizlere İngilizce olarak sunulan Birbirini takip eden beş safha içerisinde en önem arz eden husus safhaların karşılarındaki zaman ve uçuş saatlerinde tamamlanmasının gerekliliği ve zorunluluğudur. Bu Amerika eğitim programımızın en önemli ve olmazsa olmaz şartıdır.
 • PPL Safhasını geçip Amerika da ilk lisansınızı aldığınızda,  14 Teori dersi çalışmalarına ON Line 450 saat program ile PPL safhası sonrasında size verilen yazılım ve şifreler ile başlanılacaktır. Ipad/PC üzerinden yapılacak çalışmada, ders konuları ve bunlara ait testler yer almaktadır. Bu sınavlara çalışma bir disiplin ve özveri gerektirdiğinden, devam eden kursunuzla birlikte sürekli boş zamanlarınızda 14 teori sınavına ait çalışmalar yapılacaktır. Bu online sınavlar ve deneme bir diğer adıyla Mock Up sınavların geçilmesi süreçleri Amerika da tamamlanacak şekilde planlanmıştır. Türkiye de yer alan Uçuş Okulumuz sizlerle bu safhada sürekli temasta olacaktır. Kısmende olsa bazı sınavlar ve sınavlara yönelik  14 ders teori çalışması Amerika lokasyonunda tamamlanacak şekilde planlama yapılmıştır. Lisans Dönüşüm  programın yüz yüze zorunlu eğitimleri (en az 40 saat Uçuş Okulunda icra edilmesi Sivil HAvacılık Tarafından zorunlu olan) sınavları Türkiye Ankara da icra edilecektir..
 • Diğer önemli bir husus ise her safhanın sonunda ayrıca ilave olarak; bir FAA Yazılı Sınavı (written Exam), Check Ride (Pratik Uçuş Sınavı) içerisinde yüz yüze oral sınavıa da sahip olacaksınız. Şu ana kadar elde edilen tecrübelerimiz ortaya koymyştur ki, Öğrencilerimiz yazılı sınavları ortalama 90 başarı ortalamasında, oral exam sınavlarını da başarı ile geçmişlerdir.
 • Bu eğitimi diğer eğitimlerden ayıran en önemli husus, eğitim devam ederken sizlere başta Türk Hava Yolları olmak üzere diğer yerli ve yabancı havayolu şirketlerine girişte kullanılan mülakat , sınav ve diğer yetenek yeterliliklerinin planlı bir şekilde sizlere kazandırılmasıdır.
 • https://www.amerikapilotakademisi.com/?p=705 bu linkte sizlerden gelen tüm sorrulara kısa cevapları bulabilirsiniz.
 • Şimdiden müracaatınızın sizlere , ailenize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerken, kursunuzun başarıli bir şekilde tamamlanmasını temenni ederim.

UMIT OZTURK,

Amerika FAA/EASA Flight Training Chief (CFII) / OWA – JAcobs Flight Services

USA : +1 407 729 6843

pilot@amerikapilotakademisi.com

www.amerikapilotakademisi.com

Related posts

Leave a Comment