Amerika Florida Uçuş Eğitimi. EASA ATP Hızlandırılmış Uçuş Eğitimi, Toplam 10/11 ay, 56.500 Dolar….Rotanızı Belirleyin. Ve dumanınızı ona göre kullanın. Yani sözün özü; alacağınız Lisans Türünü Belirleyin. EASA Avrupa, FAA Amerika, JAA ise Her iki bölge, regulasyon haricinde kalan ülkelerin verdiği lisans tipleridir. Türkiye de çalışmayı düşünüyorsanız JAA FCL ATP A  lisans sahibi olmalısınız. Ama bu lisans ile Avrupa da / Ortadoğu da çalışmanız mümkün olmayıp, lisansınızı EASA ya dönüştürmek mecburiyetiniz vadır.

Amerika Pilot Akademisinin en çok tercih edilen Programı EASA ATP A  Hızlandırılmış Eğitimidir. Tercih edilme sebebi, EASA Lisansınız bütün dünya havayolu şirketleri tarafından geçerli kabul edilmesinden kaynaklanmaktadır. APA, sizlere Birleştirilmiş Hızlandırılmış Eğitim Sunmaktadır. Amerika Pilot Akademisi (APA), Amerika ve Türkiye deki Uçuş Okulumuz ile sizlere en kısa zamanda aşağıda detayları açıklanan Planlamaya Uygun eğitim verecek şekilde planlamalarını yapmış ve sizleri finansal ve fiziksel olarak en az yoracak Programı Hazırlamıştır.

Konaklama Dahil Amerika ve Türk Lisans Programımız Toplam 57.500 Dolar dır. Alacağınız eğitime ilişkin detayları çizelgeden inceleyiniz ve bilgileri  lütfen aşağıdan okuyunuz.

Öncelikle Şartlarımız var sizden istediğimiz… Aksi takdirde Amerika Eğitimi Başarısızlıkla Sonuçlanabilir.

APA Application and Requirements:

At least High School Graduation,

English Proficiency (Online English Proficiency Check performed by American Teacher ), 

Medical Check in conformity with Civil Aviation Regulation,

Proof of Funds (Bank Statement)

Bu şartları taşıyoruz diyorsanız . APA ailesine hoşgeldiniz.

Amerika Eğitiminde PPL Lisansını alan adaylarımıza hemen Türk / Avrupa Uçuş Okullarımız Üzerinden (EASA Programı sadece Avrupa da yaşayan ve oturumu olan Öğrencilerimiz İçin Önerilen Programdır. Türk Öğrencileri için Avrupa da Çalışma imkanı olamayacağından – oturum gerekmesi nedeniyle- Türk JAA ICAO ATP Programı uygulanacaktır.) 14-EASA Theory Eğitimi başlatılacaktır.

Program süre ve kapsamı FAA/Türk Sivil Havacılık ve EASA  Regulasyonlarına Uygun olarak hazırlanmış ve Türk Sivil HAvacılık Uçuş Okulu ile koordine edilmiş ve müteakip Program uygulanmaya başlanmıştır.
JAA ICAO ATP Eğitimini,  FAA CPL programından farklı kılan en önemli detay 14 teori ders sınavının olmasıdır. Bu teori dersleri sizlerin yoğun bir şekilde ve kesintisiz çalışmanızı gerektirmektedir. APA olarak öğrencilerimize en iyiyi sunma telaşı içerisinde bu 14 sınava nasıl hazırlanıacağı ve sınavlara girilmesi ile ilgili hususları  da düzenleme gayretindeyiz.

İşte Amerika da hazırlanarak alacağınız ve Avrupaya gitme ihtiyacı olmadan geçeceğiniz  EASA Teori Derslerin İsimleri ve en uygun Sınav Oturumları:Biraz daha detaya inerek neden böyle bir kümelenmeye gidildiğini daha fazlasıyla anlamaya çalışalım.

Peki 14 ders sınavını geçmek, FAA CPL sertifikaları alındı ? ICAO JAA ATP yani Türk  Lisansımı nasıl alacağım ?

Bu soruya cevabımız kısaca, toplam 250 saat Uçuşunuzun sonunda, FAA PPL, IR, CPL ve ME safhalarını geçen sizler, Hemen Türkiye de konuşlu APA olarak anlaşmalı olduğumuz Uçuş Okulumuza (Ankara / Nevşehir konuşlu )  yönlendirilerek dönüşüm ve sınav süreçleriniz başlatılmaktadır. Sözkonusu dönüşüm Uçuşlarımız iki hafta sürede tamamlanmakta, ancak Sivil Havacılık dönüşüm Uçuşlarına müracaat ve işlemlerin onayı yaklaşık 10-15 gün sürebilmektedir. Müracaatların fiziken yapılması nedeniylede bu süre de sizlerin ilgili ülkede bulunmanız, Uçacağınız Uçağın tanınması, Ground dersleri için uygun olacaktır..

Lisans Dönüşüm uçuşları başarı ile tamamlanacak, ve sizler  ICA JAA ATP A Lisansını almaya hak kazanacaksınız.
FAA CPL ME ve Türk JAA ICAO  ATP A Programının Toplam Fiyatı Konaklama DAhil  Toplam 56.500 Amerikan dolarıdır..

Çizelgede Yer Alan Detayları İnceleyiniz


Program İle ilgili Merak edilenleri aşağıdaki Linkte Sizlerden gelen soruların cevapları olarak bulabilirsiniz.

Amerika da Uçuş EASA ATP Hakkında Merak Edilenler ….

Konaklama imkanı APA tarafından  sizlere sağlanmaktadır. Bu konuda sizlerin Konaklama alanlarında Pratik Uçuş Çalışması için Basic Level Uçuş Simulatörü bulunmaktadır.

UMIT OZTURK,

Amerika FAA/EASA Flight Training Chief (CFII)

USA : +1 407 729 6843

pilot@amerikapilotakademisi.com

www.amerikapilotakademisi.com

 Related posts

Leave a Comment